Brenna | Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
WWW.KACZYCE.NET - Twój portal internetowy
Dzisiaj jest 16 Luty 2019 r.                              Imieniny obchodzi: Danuta, Juliana, Daniel .Ustaw jako stronę startowa Napisz e-mail do mnie   Forum Kaczyce.NET 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rajdy - Galeria -->
 

 
 
 Chcielibysmy, stworzyc nowa strone.... ale musicie w tym pomóc :-) (ostatnie zmiany na stronie byly wykonane okolo 10 lat temu, glównie polegaly one na wygaszaniu kolejnych dzialów, kiedys ta strona zyla i miala sie dobrze...). wracamy?!

Jezeli macie jakies aktualne (zdjecia Waszego autorstwa), historyczne zdjecia Kaczyc, czy tez jakies pomysly na strone, prosze o kontakt - kliknij tutaj

   Witryna Kaczyce.NET

 Informacja


W chwili obecnej witryna www.Kaczyce.Net, jest witryną informacyjną naszej miejscowości. Zapraszam na witrynę miejscowego klubu piłkarskiego która jest na bieżąco aktualizowana
www.GKS.kaczyce.net

   Witryny Internetowe

 Strona Internetowa Górniczego Klubu Sportowego GKS Morcinek Kaczyce


Zapraszamy do częstego odwiedzania witryny Naszego miejscowego klubu.
http://GKS.kaczyce.NET

   Impreza pożegnania lata

 Pożegnanie lata!


W Sobotę 22 września (!jutro!) na Amfiteatrze w Zebrzydowicach odbędzie się pożegnanie lata. W programie takie atrakcje jak: 16.00 – 19.00 konkursy dla dzieci i młodzieży - karaoke, tańcząca mata, rzut lotkami, taniec belgijski … o godz. 16.15 nie lada atrakcja, mecz siatkówki plażowej: Księża - Nauczyciele. Całość uświetni koncert zespołu for VIP o godz. 19.00.

Na imprezę zapraszają: Duszpasterze parafii WNMP w Zebrzydowicach oraz GOK Zebrzydowice.Źródło - WWW.GOK.ZEBRZYDOWICE.PL

   Koniec z handlem w święta!

 Koniec z handlem w święta!


Prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą zakaz pracy w placówkach handlowych w 12 dni świątecznych w roku - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.


Dni podlegające ustawie:


Nowy Rok, w święta Wielkiej Nocy, 1 maja, 3 maja, w pierwszy dzień Zielonych Świątek, w Boże Ciało, 15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych (1 listopada), Święto Niepodległości (11 listopada), a także święta Bożego Narodzenia. Mówi także o zakazie pracy, jeśli któreś z tych świąt przypada w niedzielę.
Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.
Źródło - www.interia.pl

   Nowe forum

 Nowe forum Kaczyc


Dnia 16.09.2007 rozpoczęło działalność nowe forum Kaczyc. Zapraszamy do brania czynnego udziału w dyskusji, można min. porozmawiać o najnowszych filmowych hitach, dodać ogłoszenie kupna/sprzedaży, dowiedzieć się o najbliższych imprezach. Nie zwlekaj i zarejestruj się na forum!

WWW.FORUM.KACZYCE.NET

   Imprezy

 Gminne Dożynki 2007


W upalną niedzielę 26 sierpnia 2007 w Kaczycach odbyły się tradycyjne Gminne Dożynki. W południe przy Domu Ludowym utworzył się Korowód i wyruszył po gazdów, którymi w tym roku byli państwo Barbara i Kazimierz Karpeta. Przy pięknym śpiewie zespołu ludowego 'Nadolzianie' wręczono gazdom symboliczny chleb dożynkowy. Gazdowie oczywiście zachowali się jak na prawdziwych gospodarzy przystało i wszyscy zostali poczęstowani 'miodulą' i 'kołoczym'. Stąd barwny korowód udał się do Kościoła Parafialnego w Kaczycach, gdzie gazdowie zostali przywitani przez proboszcza i odbyła się Uroczysta Msza Dożynkowa. Po mszy miała miejsce kolejna część obchodów, w której gazdowie przekazali chleb gospodarzom Gminy Zebrzydowice. Całość uświetnił występ Kaczyckich zespołów: 'Nadolzian' oraz nieco młodszych artystów 'Kaczoków'.Tradycyjnie obchody dożynkowe zakończył Festyn.

Do zobaczenia za rok!

źródło: www.gok.zebrzydowice.pl
Fotorelacja nr 1    Fotorelacja nr 2

   Wydarzenia kulturalne

 Wyniki 40. Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych BRENNA 2007


Zespół "Nadolzianie" z Kaczyc zajął 1-sze miejsce na tegorocznym XL Wojewódzkim Przęglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej. Natomiast nasi sąsiędzi z Kończyc Małych "Małokończanie" uzyskali wyróżnienie w kategorii zespołów acapella.

Link do oficjalnej strony z wynikami - kliknij tutaj


   Gminne Dożynki

 Tegoroczne Gminne Dożynki w Kaczycach


26.08.2007 roku odbędą się Dożynki Gminne, na placu przed Domem Ludowym. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach.

   Forum GKS Kaczyce NET

 .... Forum GKSu


Zapraszam zostało przygotowane Forum dla GKSy. Jak narazie jest to forum testowe. Aczkolwiek jeśli sprawdzi się to pozostanie. Adres: www.gks.kaczyce.net/forum/

   EastMind

 Kolejne realizacje...


Ostatnio zrealizowane projekty... PIOMIL technika grzewcza i sanitarna oraz ArtMI - Artysta Malarz


   Złoty Kłos 2007

 Nasi na Podium
1-sze miejsce 'Nadolzian'Zespół "Nadolzianie" odniósł kolejny sukces na Międzynarodowym Przegladzie Zespołów Regionalnych EURO FOLKLOR 2007. Natomiast w grupie dziecięco - młodzieżowej I-sze miejsce zajęła Daria Hanus. A zespół "Kaczoki" III miejsce.   Wydarzenia

 


Święto Pracy - 1 maj

Święto Pracy (1 Maja) – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka, wyznaczając dzień obchodów w rocznicę wybuchu w dniu 1 maja 1886 strajku robotników rzeźni miejskich w Chicago (USA), domagających się wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Podczas manifestacji, brutalnie rozbitej przez policję – od jej kul zginęło wiele osób. Kolor przelanej krwi demonstrantów (czerwień), oraz nawiązanie do koloru najczęściej występującego w miejscu pracy manifestującej wtedy grupy zawodowej (również czerwień), dały pomysł do przyjęcia tego koloru, jako symbolu walki przeciw wyzyskowi robotników. Liczbę demonstrujących robotników w całym stanie Illinois policja oceniała w 1886 r. na ok. 610.000 osób.

Powyżej przedstawiono wersję oficjalną, przyjętą przez II Międzynarodówkę.

Inna wersja wypadków w Chicago wyglądała w ten sposób:
16 lutego 1886 wybuchł strajk robotników w fabryce maszyn rolniczych McCormick Harvesting Machine Company. Trwał do 3 maja, kiedy to do strajkujących przyłączyli się anarchiści (gł. imigranci z Niemiec), powodując gwałtowne zajścia w mieście, głównie na placu Haymarket. Interweniujący pod komendą kapitana Williama Warda policjanci usiłowali opanować tę manifestację. 4 maja 1886 w momencie, kiedy kapitan Ward z podniesioną dłonią (jak to widać na pomniku), przemawiał do manifestantów, ktoś rzucił bomby na policjantów, zabijając ośmiu z nich (jeden zmarł na miejscu, siedmiu w szpitalu [3]), a siedemdziesiąt osób ciężko raniąc.

Wielu świadków wskazało jako zamachowca Rudolpha Schnaubelta, został on jednak zwolniony z aresztu i wyjechał za granicę. Wiele wskazuje na to, że był tajnym współpracownikiem policji [4]. Przed sądem natomiast postawiona została grupa ośmiu związkowców i anarchistów. 2 listopada 1887 Sąd Najwyższy skazał ich na karę śmierci, a wyrok został wykonany 11 listopada 1887 na czterech z nich (Albert Parsons, August Spies, George Engel i Adolph Fischer).


W Polsce święto obchodzone było po raz pierwszy w 1890 r. W czasie PRL-u było jednym z ważniejszych świąt państwowych. Tego dnia odbywały się pochody pierwszomajowe. Po roku 1989 podejmowano próby marginalizacji tego święta przez powiązane z rządem grupy kapitałowe i pracodawców. Mimo tego, manifestacje partii lewicowych i organizacji robotniczych są nadal organizowane każdego 1 maja. Często dochodzi podczas nich do starć demonstrantów z policją i organizacjami skrajnej prawicy.

Święto było i jest nadal obchodzone również w całej Europie. W Ameryce Północnej (USA i Kanada) święto pracy – Labour Day obchodzone jest corocznie w pierwszy poniedziałek września. W Niemczech tradycyjnie w dzielnicy imigrantów Kreuzberg w Berlinie.

   Dział Kulturalny

 przekształcenia


Drodzy, oficjalnie dział muzyczny został przekształcony w dział kulturalny. Możecie w nim doszukać się ciekawych informacji na tematy muzyczne, filmowe a także dowiedzieć się o zbliżających się ciekawych imprezach lub też poglądać interesujące fotki w naszej galerii... Jak narazie dział ten jest w trakcie ciągłych zmian jak i tematycznych tak i technicznych (wygląd itp itd), ale mamy nadzieję, że zamierzony przezemnie cel zostanie osiągniety i wszyscy będą mile zaskoczeni po otwarciu owego działu oraz będą go polecać innym, narazie potrzebny nam jest czas by to dokończyć. Pozdrawiam DJ CRISSO

   Wydarzenia

 Hala Sportowa już stoi..


Prace nad Halą Sportową w Kaczycach zostały ukończone. Obok nowej szkoły, dobrze wyposażonej siłowni, pięknego stadionu posiadamy już również piękną Halę Sportową - Hala naprawde prezentuje się bardzo ładnie.
Już 3 Marca odbędzie się turniej Trampkarzy i Juniorów. Natomiast 4 Marca - "Drzwi otwarte" - Zapraszamy wszystkich do "odwiedzin"..


Kilka FOT Naszej Hali - kliknij

   GKS strona internetowa

 Do opracowania potrzebuję...  • Historię klubu

  • Aktualne tabele

  • Spis zawodników

  • Aktualne foty

  • Informacje o każdym zawodniku naszej GKSy z osobna łącznie z fotografią - opis każdego zawodnika na wzór taki jak jest na www.beskid.skoczow.plWszystkich chętnych do współtworzenia i mogących pomóc ( mam na myśli udostępnienie mi powyższych informacji) - proszę o kontakt - gg: 1010225 bądź e-mail: rybkaa@gmail.com

   Strona GKSu

 Strona internetowa GKSy


...Wkrótce pojawi się nowa strona naszego GKSu. Zupełnie w innym stylu. Poszukuję chętnych osob do współpracy.

   Wiadomości z Sieci

 Powstanie nowy serwis...


Trwają prace nad stworzeniem nowego portalu nie ograniczonego tylko do miejscowości Kaczyce, ale obejmującego znacznie większą ilość miejscowości. Jak narazie tworzony jest projekt. Nowy portal powinien być aktywny już przed wakacjami tego roku. Portal będzie tworzony już pod szyldem grupy komputerowej EastMIND. W portalu zostaną wykorzystane najnowsze rozwiązania techniczne. W chwili obecnej wdrażamy i pracujemy nad opanowaniem tych technologii. Nasz cel to dobrze rozwinięty portal na miarę najlepszych polskich portali. Czy to wszystko uda nam się zrealizować jest zależne również od WAS, drodzy internauci. Niniejszym portal Kaczyce.NET - zostanie drugoplanowym - z jasnych przyczyn.

Administrator

   Wiadomość

 Kaczyce.NET - likwidacja?


Prawdopodobnie portal Kaczyce.NET zostanie oficjalnie zlikwidowany... Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale jest to jak najbardziej możliwe. Sprawy portalu i jego egzystencja... jak narazie Wielka niewiadoma.

   Kaczyce.NET

 Dostępna Galeria Kaczyc


Zapraszam wszystkich do działu Galeria Kaczyc. Dostępny jest cały album.

   Wydarzenia

 Husajn z pętlą na szyi w tv Al-Arabija


Zdjęcia Saddama Husajna z pętlą na szyi, zrobione tuż przed egzekucją, pokazała w sobotę telewizja iracka Al-Arabija.
W krótkiej relacji telewizyjnej nie pokazano samej egzekucji, ale chwile tuż przed nią, gdy strażnicy w kominiarkach owijali szyję Saddama czarnym materiałem i zakładali pętlę. Później zdjęcia pokazały także inne telewizje arabskie. Po co te retransmisje? O tym w relacji reportera RMF Jana Mikruty: Relacja Radiowa
Miejscem egzekucji była baza wojsk irackich w szyickiej dzielnicy Bagdadu, Kazimija. Za rządów Saddama znajdowała się tam siedziba wywiadu wojskowego. Było to także miejsce tortur i straceń wielu ofiar reżimu. W dzielnicy Kazimija znajduje się meczet Al-Kazimajn, jedno z czterech największych sanktuariów szyickich w Iraku.Saddam Husajn, spokojny i przygaszony, pojawił się w sobotę rano w kajdankach na miejscu egzekucji, wprowadzony tam przez strażników. Nie chciał, by na głowę założono mu kaptur. Założono mu pętlę na szyję i jeden ze strażników odblokował zapadnię, szybko kończąc życie dyktatora i zamykając cały rozdział dziejów Iraku.

Saddam był ubrany w białą koszulę, ciemny pulower, czarny płaszcz, czarne spodnie i czarne buty. Ręce miał początkowo skrępowane kajdankami do przodu, ale gdy prowadzono go do szubienicy, strażnicy skuli mu ręce za plecami. Miał też kajdanki na nogach.

Wykonanie wyroku śmierci widziało 15 osób: byli to ministrowie, członkowie parlamentu, krewni ofiar Husajna, przedstawiciele sądu i ministerstwa sprawiedliwości.

Jeden ze świadków egzekucji, szyicki polityk Sami al-Askari, powiedział, że od wprowadzenia Saddama do pomieszczenia gdzie stała szubienica, do zakończenia egzekucji, upłynęło 25 minut, ale po odblokowaniu zapadni przez kata śmierć byłego dyktatora nastąpiła bardzo szybko.

W małym pomieszczeniu sędzia odczytał Saddamowi wyrok. Askari powiedział, że gdy były dyktator ujrzał, iż ekipa telewizyjna włączyła kamery, krzyknął: "Naród zwycięży, a Palestyna jest arabska". Jednak zapytany, czy chce coś powiedzieć, Saddam odparł: "Nie, nie chcę".

- Jeden ze strażników pociągnął dźwignię i Saddam opadł jakieś pół metra do zapadni. Usłyszeliśmy jak kręgi w szyi błyskawicznie pękają i nawet ujrzeliśmy trochę krwi wokół sznura. Wisiał przez jakieś 10 minut, zanim lekarz potwierdził jego śmierć. Wtedy rozwiązano go i umieszczono w białym worku na zwłoki - powiedział Askari. Zegarek Askariego pokazywał w chwili egzekucji godzinę 6.10 rano.
Askari powiedział, że wszyscy przyglądali się egzekucji w milczeniu, ale gdy lekarz stwierdził śmierć Saddama, złożyli sobie gratulacje. Dodał, że rząd nie postanowił jeszcze, co zrobić z ciałem Saddama.
Inny oficjalny świadek egzekucji potwierdził, że Saddam zmarł bardzo szybko. - Wydawał się bardzo spokojny. Nie trząsł się - powiedział ten świadek. Dodał, że przed śmiercią 69-letni Saddam, wypowiedział muzułmańskie wyznanie wiary: "Nie ma boga prócz Allaha, a Muhammad jest Jego prorokiem".
Szyicka telewizja iracka Biladi pokazała później nagranie, na którym widać ciało Husajna po egzekucji, spowite białym całunem. Obraz - słabej jakości - pokazuje leżącego Saddama, z szyją skręconą pod niezwykłym kątem. Na lewym policzku widać coś, co wygląda na krew lub siniak.
Wcześniej jeden ze świadków, którzy zeznawali na procesie Saddama, Dżawad az-Zubajdi, powiedział agencji Reutera, że ciało straconego dyktatora widział w jednym z pomieszczeń na terenie urzędu premiera Iraku, Nuriego al-Malikiego.
Według Zubajdiego, ciało Saddama, w białej koszuli i czarnym garniturze, przywieziono tam karetką - najwidoczniej z miejsca egzekucji - i ułożono w trumnie, przykrytej częściowo białym płótnem.
Saddam został skazany na śmierć za zastosowanie zasady odpowiedzialności zbiorowej wobec mieszkańców szyickiej miejscowości Dudżail po zamachu na jego życie dokonanym tam w roku 1982. Na rozkaz Saddama w odwecie za ten zamach zamęczono podczas przesłuchań lub stracono 148 mężczyzn i chłopców.


Źródło informacji: INTERIA.PL/RMF/PAP

Zdjęcia z EGZEKUCJI

   Portal - Subskrypcja

 Wpisz e-mail do naszej listy mailingowej.


Dzięki subskrypcji mogą Państwo liczyć na następujące korzyści i przywileje:


- uzyskiwanie na bieżąco najświeższych informacji o nowościach,

- dostęp do poufnych informacji na temat specjalnych ofert przeznaczonych tylko dla Subskrybentów naszego Portalu.
Nie zwlekaj wpisz się już teraz.

   Noworoczne zmiany..

 Droższa Neostrada, taniej telefon?


...od 15 stycznia , a właściwie 15 lutego 2007 roku!

Samą neostradę można zamawiać od 15 stycznia przyszłego roku. Usługa zostanie faktycznie uruchomiona miesiąc później, 15 lutego.

Obowiązek oddzielenia usług dostępowych do internetu od innych usług w połowie tego roku nałożył na operatorów Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nie dotyczy on tylko Telekomunikacji Polskiej, lecz także innych firm telekomunikacyjnych oraz telewizji kablowych, które nie mogą już oferować "internetu" tylko w ramach pakietu z kanałami telewizyjnymi.

Najwięcej emocji budziła kwestia oddzielenia neostrady od abonamentu telefonicznego, ze względu na dużą liczbę osób, które korzystają z usług TP SA. Tym bardziej, że mijał miesiąc za miesiącem, a operator nie kwapił się do wykonania decyzji UKE. W końcu Urząd zagroził potężną karą, liczoną w setkach miliomów złotych, jeśli Telekomunikacja nie uwolni neostrady.

Poskutkowało. Od przyszłego roku TP SA będzie sprzedawać dostęp do internetu bez abonamentu telefonicznego. Prezes Telekomunikacji Polskiej w liście do prezesa UKE poinformował, że usługa będzie oferowana od 15 stycznia 2007 r. , ale dopiero miesiąc później od 15 lutego - ma nastąpić faktyczne techniczne rozpoczęcie świadczenie samej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Oznacza to, że zamówienia można składać od 15 stycznia, usługa zaś ruszy w następnym miesiącu.Nowy cennik TP od 15 lutego 2007 Cennik - kliknij

   Nowy dział!

 Sprawdź nowy dział


Doradztwo finansowe - i co tu więcej ''gadać?'' Wchodźcie i sprawdzcie....

   Dział Muzyczny

 Szukamy osób do prowadzenia Działu Muzycznego!!!


Wszystkie osoby chętne do prowadzenia DZIAŁU MUZYCZNEGO proszę o kontakt z Administratorem!!!
dj crisso

   Dyskusja

 Microsoft Windows - kontrola


Dzisiaj tj. 20.12.2006 o godzinie 21.00 zapraszam wszystkich do uczestniczenia w dyskusji na temat "chodzenia" po domach policji w jakiej sprawie? to chyba każdy wie. Obecność obowiązkowa! Wymieńcie się "racjami" i uwagami na ten temat, aby rozwiać wszelakie wątpliwości. Chat portalu Kaczyce.NET punkt: 21.00 ;)

   Podsumowanie sezonu...

 Jesień 2006


Otrzymałem od Pana K.G - Posumowanie sezonu Jesień 2006. Zainteresowani klikać tutaj

   Forum Szkoły

 www.szkola.kaczyce.net


..Od jakiegoś czasu istnieje stronka a właściwie forum naszej Kaczyckiej szkoły, witryna jest oparta na gotowym skrypcie PHP Fusion. Jej głównym prowadzącym jest Paweł Kędzierski. Portal Kaczyce.NET udostępnił domenę www.szkola.kaczyce.net. Mam nadzieję, że internet wzbogaci więcej witryn z naszej miejscowości. Życzę powodzenia oraz wytrwałości założycielowi - oby tak dalej
Ado
powered by Rybka Management System

© Copyright 2005-2007 by Adrian Rybka. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Rybka Management System
An EastMind Computer Group - http://eastmind.org 1
Katalog stron EastMind Katalog stron Katalog stron Seo Supreme

Słowa kluczowe: kaczyce, portal internetowy, Adrian Rybka, KACZYCE, Rozrywka, Ogłoszenia, Kaczyc, Położenie, Historia, cieszyn, Galeria, Zebrzydowice, CIESZYŃSKI, Mapa, śląski, EastMind